Mladá Vožice
Hotel Záložna

Zajímavosti v Mladé Vožici a v okolí Mladé Vožice

Hlavní strana Ubytování Další služby Ceník Rezervace Fotogalerie Okolí Mladé Vožice Kontakt

Kam na výlet v okolí Mladé Vožice

Mladá Vožice

Barokní kostel Sv. Martina, Socha Sv. Václava na Žižkově náměstí, Kaple, Budova fary a hrad Šelemberk.

Chýnovské jeskyně

národní památka, která představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar Jižních Čech. Nachází se zde pestré střídaní barevných amfibolitů a vápenců, nicméně oproti jiným krasovým jeskyním je bez výraznějších krápníkovitých ozdob.

Zámek Červená Lhota

Součástí areálu je přírodně krajinářský park a zámecký rybník. Tento zámek se vyznačuje červenou barvou a zajímavou pověstí. Zámek je vzdálenější památkou od Mladé Vožice – cca 50 km

Tábor

město se nachází cca 20 km od Mladé Vožice. Město, jehož centrum je památkovou rezervací, je významným centrem turistického ruchu. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husického hnutí. V Táboře můžeme navštívit mnoho kulturních památek – Věž Kotnov (bývalý hrad), Stará radnice, Kostel Proměněnní Páně, Jordán, Kostelecký dům, Husův park, muzeum atd.

Poutní kostel v Táboře-Klokotech - Nanebevzetí Panny Marie

nejvýznamnější kostel z roku 1700. Architektura poutního místa je inspirována prací Jana Santiniho.

ZOO Tábor Větrovy

nová zoologická zahrada s restaurací. ZOO se nachází v odlehlé části Tábora. Na jejich stránkách – www.ZooTabor-vetrovy.cz zjistíte programy akcí – krmení zvířat, přednášky o myslivosti atd. Akce se mění dle ročního období.


Kam za sportem

Přímo v Mladé Vožice se nachází sportovní hala, posilovna a tenisové kurty. V budově našeho hotelu je možné zahrát si bowling.

Táborský bazén

můžete navštívit, jak v zimním období (kryté bazény) nebo i v letním měsíci – aquapark. Toto relaxační centrum nabízí i IRC ( Individuální relaxační centrum), který se nachází jako samostatný celek – obsahuje finskou saunu, parní komoru, ochlazovací vanu, whirpool atd….IRC se musíte dopředu zamluvit (tel. 381 406 123) a je vhodný pro 10 lidí.

Lyžařské vleky Monínec

– vzdálenost od Mladé Vožice 30 km. Více informací o areálu www.moninec.cz

ubytovanie-hotely.eu - katalog ubytování na Slovensku | Účetnictví Tábor a blízké okolí | Naši partneři